Festival minipivovarů v Břeclavi se blíží. Čeká vás více jak 100 druhů piv z Moravy, Čech, Slezska i Slovenska

12. 8. 2022
Zdroj: Adobe Stock

Jste milovníci zlatavého moku? To by vám neměl ujít již 10. ročník Festivalu minipivovarů, který se uskuteční již 3. 9. 2022 na louce pod břeclavským zámkem. Budete mít příležitost ochutnat výběr z moravských, českých i slovenských více či méně známých minipivovarů.

Chybět nebude ani bohatý hudební program, během kterého se můžete těšit na Acoustic Sound Face, HB Stop, Jiřího Zonygu a nebo Hraczki.

Víte, že…

  • Historie piva sahá až k mladší době kamenné. Protože ale staří Summerové neznali chmel, hořkost, pro pivo typickou, kompenzovali bylinami nebo sladem praženým v popelu.
  • Pivo je druhý nejoblíbenější nápoj na světě. Prvenství si drží čaj.
  • Ten úplně největší pivní festival, na který každoročně vyráží miliony návštěvníků, je Oktoberfest v Mnichově.
  • Nejstarší pivovar v Česku je Břevnovský klášterní pivovar. Založen byl již roku 993.
  • Titul absolutně nejstaršího pivovaru však míří k našim západním sousedům. Drží jej klášterní a zároveň benediktinský Weihenstephan Brauerei v Německu.

Ubytování v Břeclavi

Máte cestu do Břeclavi? Zavítejte k nám do Zámeckého penzionu Rotunda. Nabízíme příjemné ubytování s parkováním přímo vedle penzionu včetně uzamykatelné kolovny.

A co s volným časem? Kromě Festivalu minipivovarů se můžete vyrazit okoupat do nedalekých Pasohlávek a Aqualandu Moravia. Dáváte li však přednost koupání v přírodě, tak byste neměli minout zatopený Lom Janičův vrch v Mikulově.