Rajčata na každém kroku. Již po 9. se v Břeclavi uskuteční Slavnosti rajčat

27. 7. 2022
Zdroj: Adobe Stock

Dorazte na již 9. ročník Rajská Břeclav – Slavnosti rajčat 2022, který se uskuteční v samotném centru Břeclavi a to již 13. srpna od 10 do 17 hodin v ulici u synagogy. Těšit se můžete na velké množství specialit z rajčat spolu se zajímavým a zábavným programem. Vstupné je tradičně zdarma.

Víte, že…

  • Již dávní Mayové pěstovali rajčata s tím, že k nám do Evropy se dostala až okolo 15. století. Poděkovat za to můžeme španělským mořeplavcům.
  • Největším světovým pěstitelem rajčat je údajně Čína (30% světové produkce). V závěsu je Indie a následují USA. Možná se budete divit, ale Itálie je až na místě sedmém.
  • Traduje se, že rajčata omlazují pokožku a působí proti stárnutí. Použít je můžete například jako pleťovou masku.
  • Je rajče ovoce, nebo zelenina? Odborníci se o tom dlouho přeli. Pořádek v tom udělal až v roce 1893 Federální soud ve Spojených státech, který rozhodl, z daňových důvodů mimochodem, že rajče je zelenina. Nicméně faktem je, že z botanického hlediska je rajče spíš zelenina. I proto přiřkl Evropský parlament v roce 2011 této červené pochutině status ovoce.
  • Rajčata obsahují látku zvanou tyramin, která zlepšuje náladu.

Ubytování v Břeclavi

Máte cestu do Břeclavi? Zavítejte k nám do Zámeckého penzionu Rotunda. Nabízíme příjemné ubytování s parkováním přímo vedle penzionu včetně uzamykatelné kolovny.

A co s volným časem? Kromě Slavností rajčat můžete vyrazit například do Lednicko-valtického areálu a vidět na vlastní oči ikonický Zámek Lednice nebo Minaret. Zavítat můžete i do Zámeckého skleníku a nebo na ukázku dravců Zayferus.