V Břeclavi pod zámkem se zastaví automobiloví veteráni

19. 8. 2022
Zdroj: Petr - stock.adobe.com

Start září bude v Břeclavi ve znamení historie. Konkrétně té automobilové, neboť kousek od Rotundy se sjedou veteráni. K vidění budou například i legendární vozy Ford Mustang a chybět nebude ani vystavená hasičská technika. Všichni vystavovatelé budou mimo jiné zařazeni do losování o ceny v rámci ankety „O nejhezčího veterána“.

Užijte si tuto nevídanou podívanou od 10:00 do 14:00 hodin již 4. září 2022 pod břeclavským zámkem. Zahrají MELODY GENTLEMEN.

Víte, že…

  • Jako veterán (neboli oldtimer) je považováno vozidlo starší 30 let. Ale není tomu tak všude. Ve světě se tato definice různí a proto platí, že čím starší a zachovalejší, tím lepší.
  • V poslední době roste popularita také tzv. youngtimerům aneb vozidlům, která svým stářím 20-29 let ještě nedosáhly statusu veterána. I přes mladší ročník se v této kategorii dají najít zajímavé kousky.
  • Jedním z nejstarších automobilových veteránů je Ferrari 250 GTO (1961-1964) v hodnotě 70 milionů dolarů. Těchto krasavců vzniklo za celou dobu pouze 39 kusů.
  • Chcete vyrazit i na další srazy a nevíte kam? Podívejte se na interaktivní mapu srazyveteranu.cz, která slouží jako kalendář veteránských srazů a akcí včetně přehledu veteránských klubů a spolků.

Ubytování v Břeclavi

Chystáte se do Břeclavi na více dní? Složte hlavu u nás v Zámeckéhém penzionu Rotunda. Nabízíme příjemné ubytování s parkováním přímo vedle penzionu včetně uzamykatelné kolovny.

A co s volným časem? Kromě Veteránů pod zámkem můžete vyrazit do Bylinkového ráje v Čejkovicích nebo na zámek do Mikulova, který je nepřehlédnutelnou dominantou města. Pokud se nebojíte výšek, tak vyrazte na Rozhlednu Na Podluží. Vysoká je 30 metrů a pokud podmínky přejí, tak dohlédnete až na Chřiby.